Kościół i Dom Relokacyjny

W 1998 roku, erygowano w Łukęcinie parafię, będącą wówczas jedną z najmniejszych w naszym kraju. Przez cały rok parafia liczyła ok. 125 wiernych, a w okresie wakacyjnym sięgała do 5 tys.

Budowa całego kompleksu sakralnego trwała 9 lat, do września 2007 roku. Uroczyste poświęcenie kościoła p.w. NMP Królowej Polski miało miejsce 3 maja 2007 roku, a nabożeństwo prowadził arcybiskup Zygmunt Kamiński.

Kościół jest bardzo przestronny. Niekiedy w okresie letnim do mszy służą harcerze wypoczywający na pobliskich obozowiskach. Kolorytu i doniosłości dodają sztandary niejednokrotnie przynoszone z obozów harcerskich. Po sezonie nabożeństwa odbywają się w małej salce dla ok. 50 osób w domu rekolekcyjnym. Budowla nawiązuje w pewien sposób do innych obiektów stawianych z czarnego drewna z białymi ścianami (pruski mur).

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Kościół i Dom Relokacyjny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół i Dom Relokacyjny, zobacz gdzie w Łukęcinie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół i Dom Relokacyjny.
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Kościół i Dom Relokacyjny - telefon: +48501360157
 • Telefon 2 +48 913 812 658
 • E-mail
  lukecin@paulini.pl
  Adres email Kościół i Dom Relokacyjny: lukecin@paulini.pl
 • Ulica
  Morska 1A
  Kościół i Dom Relokacyjny mieści się przy ulicy Morska 1A w Łukęcinie
 • 72-400 Kamień Pomorski
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół i Dom Relokacyjny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij