Łukęcin - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Łukęcina

Łukęcin to niewielkie nadmorskie letnisko, położone w województwie zachodniopomorskim, dysponujące nadbałtycką plażą i letnim kąpieliskiem. Położenie w stosunkowo dużej odległości od popularnych ośrodków turystycznych z jednej strony sprzyja znalezieniu tutaj cichego wypoczynku w pięknej scenerii, z drugiej nieco utrudnia sprawne dotarcie do tej wsi. Aby znaleźć możliwe i interesujące połączenie komunikacyjne, które ułatwi dojazd do Łukęcina, można sięgnąć po sprawne narzędzie internetowe - wyszukiwarkę GoEuro.pl.

Przez tę małą osadę przebiega droga wojewódzka nr 102, którą, kierując się na zachód, dojeżdża się do innych nadmorskich kurortów: Dziwnówka, Dziwnowa, a w nieco większej odległości do Międzyzdrojów. Wybierając przeciwny kurs, można dojechać do pobliskiej plaży w Pobierowie, Rewala, ruin w Trzęsaczu, a oddalając się od morza do Trzebiatowa. Odległości do tych miast są następujące: Międzyzdroje - 35 km, Pobierowo - 5 km, Trzebiatów - 30 km.

Aby dostać się do tej niewielkiej miejscowości, należy skorzystać z usług przewozu autobusem lub busem. Kursuje tu firma transportowa KSK Bus Przewozy Pasażerskie, która pokonuje trasę począwszy od Szczecina poprzez Kamień Pomorski, Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin. Swój bieg kończy w Rewalu. Można także skorzystać z usług przewoźnika Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej "TRANS-POL" sp. z o.o., realizującego dalekobieżny przejazd na linii Świnoujście - Legnica (po drodze Międzyzdroje, Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin, Trzęsacz, Goleniów, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Polkowice, Lubin). Ponadto, na trasie Świnoujście - Kołobrzeg kursuje PKS Gryfice sp. z o.o., zabierając po drodze podróżnych m.in. z Międzyzdrojów, Dziwnowa, Łukęcina, Pobierowa, Pogorzelicy, Trzebiatowa, Mrzeżyna, Dźwirzyna. Przystanek autobusowy w Łukęcinie znajduje się na drodze wojewódzkiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Morską.

rozwiń
Łukęcin - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij